İnşaat, mobilya ve dekorasyon sektörlerinde hızı hiç kesilmeyen bir değişim fırtınası yaşanıyor. Her gün yeni ürünler, yeni teknikler, yeni uygulamalar ortaya çıkıyor ve bunlar süratle sahaya uyarlanarak kısa zamanda günlük hayatta karşımıza çıkıyorlar. Malzeme bilimindeki gelişmeler de bu sektörleri doğrudan etkileyerek temel hammaddelerde etkileyici yeniliklere kapı aralıyor. Mobilya ve dekorasyon dünyasının en önemli unsurlarından olan zemin kaplamaları da bu yeni nesil malzemelerden payına düşeni alıyorlar. Görünümleri ile şık ev halılarından pek farklı olmayan, ancak sıradan halılarla kıyaslanmayacak üstün bir dayanıklılığa ve daha pek çok önemli niteliğe sahip olan bitümen tabanlı karo halılar, özellikle ticari mekânlarda çok önemli bir zemin kaplama seçeneği olarak öne çıkıyor.

Güvenli

Sıradan halılardan ilk olarak yoğun yaya trafiğini rahatlıkla kaldırabilmeleriyle ayrılan Floorex Karo Halı, aynı zamanda antistatik olması, alev almaması gibi iddialı niteliklere sahip. Ticari ve yoğun trafikli mekânlara yönelik pek çok zemin uygulamasından farklı olarak oldukça şık renk ve desen seçeneklerinin bulunduğu üründe, yekpare yerine karolar halinde uygulama yapıldığı için bu renk ve desenleri kombine ederek kullanmak da mümkün.

Sessiz ve hijyenik bir zemin

Polyamid ipliklerden üretilen bitümen tabanlı karo halılar yürüme konforu ve ses izolasyonu özellikleri ile ön plana çıkıyorlar. Aynı zamanda kolay temizlenen ve kir tutmayan bir yapıya sahip olmalarıyla da hijyenik bir alternatif olduklarını söylemek yanlış olmaz. Floorex Karo Halı‘yı cazip kılan bir diğer yönü ise karo şeklinde uygulanmasından ötürü zeminde oluşan herhangi bir sorunun çok düşük maliyetle ve hızla çözülebilmesi. Bu da elbette çeşitli zedelenmelere açık kalabalık ticari mekân zeminleri için çok önemli bir avantaj.

Güçlü & Estetik

Karo halılar adeta bir ev halısı kadar şık desenlere sahipler. Ancak görünüş sizi yanıltmasın, burada gerçekten çok güçlü ve dayanıklı bir malzemeden söz ediyoruz. Yükseltilmiş zeminlere veya doğrudan beton üzerine uygulanabilen bu ürün, havaalanlarından ofislere, fuarlardan kongre merkezlerine, otellerden restoranlara, kamu kurumlarından üniversitelere, sinema ve tiyatrolardan ticaret merkezlerine kadar çok geniş bir kullanım alanına hitap ediyor. Bu mekânların ortak özelliği yoğun bir trafiğe sahip olmaları. Floorex karo halı bu yoğun trafiği beton kadar sağlam ve eviniz kadar şık bir zeminle göğüslüyor.

Her tür dekorasyona uygun bir zemin

Ofisinizin, mağazanızın veya temsil ettiğimiz kurumun dekorasyon tarzı ne olursa olsun Floorex Karo Halı‘da aradığınız renk veya deseni çok büyük bir ihtimalle bulacaksınız. Farklı renk ve desenleri harmanlayarak tamamen kendi işletmenize özgün bir zemin de yaratabilirsiniz. Yüksek yalıtım değerlerine karşın sıradan halılardan ayrılamayacak görünümüyle ticari mekânlarda çok aranan bir özellik olarak sıcak ve samimi bir atmosfer sağlamak için de gayet kullanışlı bir malzeme.

Kolay, hızlı ve ekonomik

Halı kaplama aslında geniş alanlar için oldukça zor ve sorunlu bir iştir. Ayrıca mekânın mimari özelliklerine göre malzemeden bolca fire vermeyi de göze almak gerekir. En kötüsü ise halının ortasında küçük bir yer zarar gördüğünde bile bunu gidermek imkansız denecek kadar güçtür. Karo halılarda tüm bu sorunlar ortadan kalkıyor. Uygulama ve tamir kolaylığı özellikle işletmeler için büyük bir avantaj sağlarken fire oranının sıfıra yakın olması ve yalnızca sorunlu karoların değişebilmesi ile maliyet avantajıyla da öne çıkan bir ürün. Zemin kaplama sektöründe deneyimli bir firma olan ve yeni nesil yerden ısıtma sistemleri gibi uygulamalarda hizmet veren Şah Zemin ve Isıtma Sistemleri, yine inovatif ve cazip bir ürünü sizlere sunuyor.

Her yönden avantajlı karo halılar; sinema ve tiyatro salonlarında, konferans, konser ve kongre salonlarında, ticaret merkezlerinde, fabrikaların yönetim ofislerinde, havaalanlarında, fuarcılık sektöründe, ofis mekanlarında, residence,oteller ve yönetim ofislerinde, banka yönetim binaları ve şubelerinde,butik mağazalarda,restaurantlarda, devlet daireleri gibi birçok alanda kullanılabilmektedir.

 

One Response to Karo halı uygulamaları ; Zeminlerde yeni nesil şıklık
  1. Awesome post! Keep up the great work! 🙂


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir