Floorex karo halıları güçlü özellikleri ve renk ve görünümünü uzun süre korumasıyla tanınır. Bu özellikler sadece uzun ömrü garantilemekle kalmaz aynı zamanda halıların temizlenmesini daha kolay ve daha hızlı hale getirir ve bu da daha düşük bakım masrafları anlamına gelir.

Karo halıların kalıcı ve göz alıcı özelliği doğru malzeme ve doğru renk seçimiyle orantılıdır.. Yoğun trafiğin olduğu odalarda daha koyu renkleri seçmek daha doğru olacaktır.

Karo halı bu gibi durumlarda kiri daha rahat saklayabilir. İç ortamın korunması girişin en iyi şekilde korunmasıyla başlar. Kirin %85’i ayakkabılarla gelir, bu nedenle etkili ve yeterince uzun bir kire dayanıklı alanının ayrılması önerilir. Bakım önerileri ; karo halınızın ömrünün uzaması için sistematik bir bakım programı yeterli olacaktır. Profesyonel bakım ve danışmanlık için bir bakım firması ile anlaşmalısınız.

Günlük Bakım ; Fırçalı bir elektrik süpürgesiyle günlük olarak temizlik yapmak faydalı olur. Bu şekilde halının üzerindeki kirin %80’ini giderebilirsiniz. Ayrıca, fırçalı bir süpürge halının görünümünün korunmasına da yardımcı olacaktır.Süpürme sıklığı üzerinden geçen trafiğe ve halının kirliliğine göre değişir: Yoğun ve normal trafik her gün, Hafif trafik haftada 2-3 gün ,Ara sıra trafik haftada 1 gün.

Lekelerin çıkarılması ; Lekenin halıdan anında çıkarılmasını öneririz çünkü eski lekeleri çıkarmak daha zor olabilir.

Aşağıdaki hususlara dikkat edin ;

Katı parçaları kaldırın, sıvıları ise temiz, beyaz bir kumaş parçası ya da kağıt havlu ile giderin.Lekeyi her zaman temiz ve nemli bir kumaşla temizleyin.Her zaman lekenin ortasına doğru çalışın.Lekeyi yaymayın üzerine hafifçe vurarak temizleyin.Lekenin kurumasını bekleyin sonra elektrikli süpürge ile süpürün.Kurumuş ya da sertleşmiş lekeler için uzman yardımı alın. Uzmanlar doğru ürünleri kullanarak ve halıya zarar vermeden temizlik işlemini gerçekleştirebilir.

Yıllık temizlik ; Yıllık temizlik işleminde elektrikli süpürgesiyle süpürüp lekeleri çıkardıktan sonra, kuru köpük sistemi veya talaşlı temizleme metoduyla lifler temizlenir. Bu metot sayesinde halılar orijinal durumuna geri dönebilir. Bu metodun uzman bir firma tarafından uygulanması önerilir. Bu kapsamlı temizliğin sıklığı odanın kullanımına bağlıdır: Ağır kullanım Yılda 2 kere, Normal kullanım Yılda 1 kere ,Orta kullanım 4 yılda 1 kere.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir